Landslag

Ungdomslandslaget – LK00 – til Romania og Youth Carpati Trophy

Det norske ungdomslandslaget for jenter (LK 00) pakker håndballskoene og reiser til Romania or å spille i Youth Carpati Trophy, som spilles i Ramnicu Valcea i Romania.

I Romania møter de Polen, Romania og Russland. Turen til Romania er en del av samlingen for U-jentene (LK00) som løper fra 13.mars til de igjen er hjemme 20.mars.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samlingen:

Målvakter:
Eli Skogstrand, Sandefjord TIF (Født: 21.03.00) (Kamper/Mål: 003/000)
Mari Hundstad, Ullern IF (20.04.01) (000/000)
Hanne Ramsøskar Sagvold, Strindheim IL (05.04.00) (003/000)

Utespillere:
Rikke Øyerhamn, Flaktveit IK (23.08.00) (000/000)
Tuva Ulsaker Høve, Byåsen IL (11.06.00) (003/004)
Henrikke Hauge Kjølholdt, Fyllingen HB (15.03.01) (000/000)
Thale Rushfeldt Deila, Glassverket IF (15.01.00) (003/012)
Mia Svele, Storhamar HB (16.04.01) (003/008)
Christine Karlsen Alvær, Fyllingen HB (16.07.00) (003/003)
Marte Siren Figenschau, Reistad IL (12.03.00) (003/004)
Marielle Nordvang, Kjelsås IL (02.04.00) (000/000)
Nora Hagerup, Gneist IL (04.09.00) (003/005)
Kristina Sirum Novak, Ålgård HK (29.08.00) (003/009)
Kristine Vigre, Nærbø IL (10.05.00) (000/000)
Ane Cecilie Høgset, Ammerud HB (15.01.01) (000/000)
Rikke Arnesen, Kjelsås IL (20.01.00) (003/016)

Reserver:
Marthine Svendsberget, Storhamar HB (14.01.01) (003/004)
Live Rushfelt Deila, Glassverket IF (15.01.00) (003/003)
Kristin Loraas Eriksson, Byåsen IL (26.01.01) (000/000)
Andrea Holm Aune, Charlottenlund SK (09.05.00) (000/000)
Tiril Solumsmoen Mørch, Hønefoss SK (18.08.00) (003/003)
Mie Rakstad, Fjellhammer IL (27.02.00) (000/000)
Rikke Landsverk Grave, Gjerpen HB (07.08.00) (000/000)
Mathilde Flo Hjetland, Våg IK (30.12.00) (000/000)
Åsa Grønning Almberg, Charlottenlund SK (03.11.00) (003/003)
Sofie Breda – Ruud, Stjørdal HK (24.07.00) (002/000)
Carina Berg, Fjellhammer IL (06.07.00) (003/005)
Benedikte Kalstad Hernes, Sotra SPKL (11.08.01) (000/000)

Deltar ikke grunnet skade:

Julie Sofie Granum, NIT/HAK HK (24.02.00) (000/000)
Helle Kjellberg-Line, Stabæk (09.02.00) (000/000)

Ledelse:
Pål Oldrup Jensen, trener
Sissel Nygård Pedersen, trener
Randi Solheim, fysioterapeut
Christian Sørensen, videoanalyse
Tom Morten Svendsen, fysisk trener


To Top