Landslag

Landslagene samles i Kristiansand

Koronapandemien satte mye på pause i en lang periode, men det betyr jo ikke at man må stoppe opp helt. I tillegg ser vi jo nå at de fleste innskrekninger mykes hurtig opp. Foran oss ligger både seriespill og mesterskap som kan komme raskere på oss enn vi aner.

Landslagene skal samles på samlinger i tiden fremover, riktignok med noen begrensninger.

Juniorjentene samles i Kristiansand

Ane Mällberg og hennes trenertema skal kjøre en todelt samling i Kristiansand i perioden 15.-19.juni. Den ene gruppen får være der 15.-17.juni, og den andre får være 17.-19.juni.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samlingen:

Gruppe 1 (15.-17. juni)

1 Eli Smørgrav Skogstrand, Tertnes HB Elite (Kamper/Mål 048/004)
2 Rikke Larsen Øyerhamn, Tertnes HB Elite (039/076)
5 Henrikke Hauge Kjølholdt, Tertnes HB Elite (046/133)
6 Thale Rushfeldt Deila, Fredrikstad BKL (039/128)
8 Mia Svele, Storhamar HB (029/079)
11 Live Rushfeldt Deila, Fredrikstad BKL (045/087)
17 Kaja Haugseng, Tertnes HB Elite (018/017)
18 Marte Juuhl Svensson, Rælingen HK (013/025)
19 Emma Holtet, Rælingen HK (013/003)
20 Line Homdrom Rusten, Grane Arendal (005/004)
22 Kristina Sirum Novak, Sola HK (038/128)
26 Eva Erdal Moen, Tertnes HB Elite (037/068)
65 Hanne Ramsøskar Sagvold, Fredrikstad BKL (018/000)

Gruppe 2 (17.-19. juni)

3 Marthine Svendsberget, Aker Topphåndball (Kamper/Mål 025/031)
4 Tuva Ulsaker Høve, Aker Topphåndball (046/105)
7 Tiril Solumsmoen Mørch, Gjerpen HB (032/053)
10 Christine Karlsen Alver, Fana IL (033/097)
15 Andrea Holm Aune, Charlottenlund SK (014/032)
16 Olivia Lykke Nygaard, Aker Topphåndball (006/000)
25 Guro Ramberg, Larvik HK (003/002)
28 Marie Rokkones Hansen, Byåsen IL (034/074)
30 Lorin Sendi, Oppsal IF (028/030)
33 Benedikte Kalstad Hernes, Fyllingen HB (023/000)
34 Ane Cecilie Høgset, Aker Topphåndball (030/043)
Mathilde Arnstad, Byåsen IL (003/002)
Marielle Daae Nordvang, Aker Topphåndball (015/034)

Reserver begge grupper:

31 Kristine Hårtveit Thomassen, Randesund IL (001/000)
32 Aurora Hatle, Fana HB (003/007)
Sara Berg, Fyllingen HB (000/000)
Rikke Arnesen, Rælingen HK (027/061)
Helle Kjellberg-Line, Byåsen (000/000)
12 Vilde Tornes Finneide, Oppsal IF (023/000)
14 Marte Siren Figenschau, Fredrikstad BKL (039/071)
Ida Marie Kalhovd, Fredrikstad BKL (000/000)
Angunn Gudmestad, Ålgård HK (000/000)

Ledelse:

Ane Mällberg, trener
Jørgen Eia Bringedal, fysioterapeut
Tom Morten Svendsen, fysisk trener
Lene Rantala, målvaktstrener 15. – 17.6
Ingrid Ødegård, målvaktstrener 16. – 19.6

Nora Mørk og Katrine Lunde tilbake på samling

Foto: Bjørn Kenneth Muggerud

Tidlig i juni, 1.-7.juni, samles Thorirs hær, med unntak av stine Bredal Oftedal og Veronia Kristiansen, også i Kristiansand. Her blir også de 28 innkalte delt i to grupper.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere til samlingen:

Pulje 1: (1.-4. juni)

Emily Stang Sando, Buducnost (Kamper/Mål: 023/000)
Silje Solberg, Siófok KC (145/001)
Camilla Herrem, Sola HK (247/664)
Marit Røsberg Jacobsen, Team Esbjerg (060/115)
Sanna Solberg-Isaksen, Team Esbjerg (146/267)
Henny Reistad, Våg Håndball Elite (013/030)
Tonje Enkerud, Storhamar (005/006)
Emilie Hegh Arntzen, Våg Håndball Elite*) (103/181)
Kristine Breistøl, Team Esbjerg (006/006)
Heidi Løke, Våg Håndball Elite (215/789)
Moa Høgdahl, Viborg HK (022/025)
Amanda Kurtovic, Gyøri Audi ETO (115/285)
Ingvild Bakkerud, Odense HC (025/042)
Vilde Mortensen Ingstad, Team Esbjerg (074/056)

Pulje 2: (4.-7. juni)

Ragnhild Valle Dahl, Våg Håndball Elite (000/000)
Julie Bø Jacobsen, Byåsen Elite (000/000)
Andrea A. Pedersen, Våg Håndball Elite (017/000)
Silje Waade, Våg Håndball Elite (045/057)
Maren Nydal Aardahl, SG BBM Bietigheim (000/000)
Rikke Granlund, Team Esbjerg (000/000)
Kari Brattset Dale, Gyøri Audi ETO (063/138)
Nora Mørk, CSM Bucurest (117/566)
Stine Ruscetta Skogrand, Herning-Ikast Håndbold (082/130)
Katrine Lunde, Våg Håndball Elite (299/003)
Marta Tomac, Våg Håndball Elite (069/071)
Malin Aune, Våg Håndball Elite (058/109)
Marit Malm Frafjord, Team Esbjerg (197/406)
Vilde K. Jonassen, Våg Håndball Elite (000/000)

*) Klareres for deltakelse av helseteam klubb og landslag.

Ledelse 
Thorir Hergeirsson, landslagssjef
Mia H. Högdahl, landslagstrener
Mats Olsson, trenerteam
Grethe Ingels, teamadministrator
Morten Fjeldskår, fysioterapeut
Nils Ivar Leraand, lege 1.-2. og 4.-5. juni.
Benjamin Jensen, OLT fysisk ressurs 3.-5.juni
Claude Lebreux, OLT fysisk ressurs 3.-5.juni





To Top
X